Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
Bűncselekmény hiányában elutasította a Mátsik György elleni feljelentést az ügyészség. Az egykori ügyész az akkor hatályos törvények alapján kért halálbüntetést ötvenhatos forradalmárokra, köztük Mansfeld Péterre, ez nem bűncselekmény a határozat szerint.
Elutasította a Központi Nyomozó Főügyészség a Mátsik György egykori ügyész elleni feljelentést – tudta meg a Magyar Nemzet az egyik feljelentőtől, Szilágyi György jobbikos országgyűlési képviselőtől. Mátsikot többrendbeli szándékos emberölés, szándékos súlyos testi sértés, kényszervallatás, jogellenes fogva tartás és bűnpártolás miatt jelentette fel Mansfeld László (az '56-os megtorlásokban kivégzett Mansfeld Péter testvére), a Magyar Politikai Foglyok Szövetsége és a Jobbik. Ő volt az az ügyész, aki halálbüntetés kiszabását kérte Blaski Józsefre és Mansfeld Péterre 1958 októberében.
A határozat szerint az ügyészség azért utasította el a beadványt, mert az egykori ügyész az akkor hatályos törvények alapján kért halálbüntetést, ezért ez nem minősül bűncselekménynek. A döntés ellen a négy feljelentő közül csak Mansfeld László (a kivégzett Mansfeld Péter testvére) élhet panasszal nyolc napon belül. A feljelentés felbujtóként elkövetett emberölést, hivatali visszaélést, hivatalos eljárásban elkövetett bántalmazást, kényszervallatást és jogellenes fogva tartást rótt Mátsik György terhére.
A határozat kiemelte: a nyomozati iratok között nem volt olyan, amely szerint akár Mátsik, akár más ügyész bármely eljárási cselekmény végrehajtásában szerepet játszott volna, vagy arra írásban utasítást adott volna – írja a Magyar Nemzet.